Zdjęcia z wakacji

18Wyruszamy na długo wyczekiwany urlop i chcemy zabrać ze sobą aparat, aby przywieźć pamiątkowe zdjęcia. Wybór odpowiedniego sprzętu to istotna sprawa. Ważne, aby był lekki i nie stanowił balastu podczas zwiedzania ciekawych miejsc lub wędrowania wśród pięknych krajobrazów. Nie warto też kupować profesjonalnego sprzętu z ciężkim obiektywem, jeśli nie zajmujemy się fotografią zawodowo i nie mamy pojęcia o możliwościach drogiego aparatu.

Transport sprzętu fotograficznego nie powinien spowodować jego uszkodzenia. Najlepiej postawić tutaj na futerały lub torby, które idealnie zabezpieczą aparat i uchronią go przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Produkty te wykonane są z materiałów pozwalających na przepływ powietrza, dzięki czemu w małych elementach aparatu nie gromadzi się pleśń.

Doskonałym rozwiązaniem dla podróżujących są akumulatorki. Baterie, które można wielokrotnie ładować, pozwalają na wykonywanie zdjęć w każdej chwili. Ważne jednak, aby były sprawne. Jeśli do tej pory korzystaliśmy z klasycznych paluszków, warto to zmienić. Można kupić zestaw z ładowarką, dzięki czemu nie będziemy musieli jej dobierać do baterii.

Transportując akumulatorki pamiętajmy, aby wyjąć je z aparatu i zabezpieczyć. Styki baterii nie powinny mieć ze sobą kontaktu, bo może być to przyczyną pożaru. Najbezpieczniej schować każdą baterię do osobnego woreczka. Możemy też nabyć specjalny pojemnik z bezpiecznego tworzywa, dzięki czemu wszystkie baterie będą w jednym miejscu i nie będą stwarzały zagrożenia.

  Publiczne - moduł multimedialny